phishing

فیشینگ چیست؟ نحوه تشخیص و جلوگیری از آن

فیشینگ به عنوان یک روش کلاهبرداری اینترنتی، به شمار می‌رود. در این روش کلاهبردار، با استفاده از ایمیل و یا صفحات وب تقلیدی از وب‌سایت‌های معروف و قابل اعتماد، سعی میکند از اطلاعات شخصی مانند نام کاربری، رمز عبور، شماره کارت بانکی و … یا گیج کردن فرد به منظور به دست آوردن اطلاعات بیشتر از ایشان و نفوذ به سیستم کامپیوتری آنان بهره‌مند شود.

هر ساله گزارش‌های متعددی از جرم فیشینگ و حملات مربوط به آن منتشر می‌شوند، به همین خاطر، در اینجا نحوه تشخیص و جلوگیری از آن‌ها را برای شما تشریح می‌کنیم.

آیا همیشه به رمز عبورتان اعتماد کنید؟

هنگامی که به بخشی از وب‌سایت با اعتماد دسترسی دارید و پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که ممکن است شامل خطر امنیتی باشد، همواره باید از تغییر رمز عبور خود اطمینان حاصل کنید. تغییر رمز عبور به دور از خریداری و فروش پروفایل یا لیست ایمیل‌های شما همراه می‌شود.

هشدارهای نرم‌افزارها را بررسی کنید

هرچند که هشدار وضعیت امنیتی ممکن است برای شما آزار دهنده باشد، اما بارها می‌تواند خبرگزاری بسیار خوبی از هدف حمله‌های فیشینگ باشد. با بررسی هشدارها، می‌توانید از خطر بروز این نوع حملات مطلع شوید.

دوربین تحت نظارت

فعالسازی دوربین ممکن است بسیار کارساز نباشد، اما برخی به دلیل اعتقادات شخصی یا نیاز به پشتیبانی از محتوای اعتباری کار در همه جا را فعال می کنند. به هر حال، برای بدخواهان، فعال کردن دوربین می‌تواند باعث تشخیص این حملات و جلوگیری از آن‌ها شود.

نرم‌افزارهای امنیتی

در ابتدا، باید به خروجی امنیتی نرم‌افزارهایی که بر روی سیستم شما نصب شده توجه کرد. برنامه های ضد ویروس باید همیشه جدیدترین بروزرسانی ها را داشته باشند و پیام های خطرناک را کاملا قابل دسترس باشند. به خصوص سیستم‌های عامل و بسته‌های پشتیبانی، باید همیشه به روز باشند، به عنوان مثال ویندوز تازه و کاملا به روز شده است.

روش‌های پیشگیری از مشکلات TLS

تلاش برای رمزگذاری داده‌های ارسال شده بین رایانه شما و وب‌سایت، معمولاً با استفاده از SSL / TLS انجام می‌شود. به هرحال، در بعضی موارد، سرور مقصد اگر نتواند به درستی با نسخه TLS سرور جدیدهماهنگی کند، باید وضعیت را دوباره بررسی کنید. بهتر است به دور شدن از خطر فیشینگ، از جمله حملات جعل DNS برای هنگام پردازش پروتکل با توجه به پست الکترونیکی شما استفاده کنید .

به دنبال مسیر نباشید

حمله فیشینگ تغییر در مسیر اجرای شما را ایجاد می‌کند، از نقطه از کاربردی بروید و به صفحه بانک ورود کنید، بلکه باید از طریق یکی از آدرس های خود دسترسی پیدا کنید. برای رنگ های یکسان با لوگوی وب، ابزار قابل اعتماد و پیشگیری از خطر فیشینگ بهترین حل مشکل است.

به طور خلاصه، شناسایی و اصلاح تهدید فیشینگ، ترکیبی از توجه دقیق و مبتنی بر نرم‌افزارهای امنیتی می‌باشد. همچنین مهم است که همیشه از سرویس‌های اطمینان شده انتخاب کنید و به همیشه پیش از هرچیز به طور کامل در مورد محرمانگی پست الکترونیکی توجه کنید. در این صورت، می‌توانید خود را از مشکلات امنیتی مربوط به فیشینگ حفاظت کنید.